top of page

Pražské i brněnská střední ScioŠkola mají ještě volná místa

Po dlouhém měsíci plném očekávání a nervozity se rodiče i jejich děti minulý týden (15. 5.) konečně dozvěděli výsledky přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia. Vy, kterým to tentokrát nevyšlo, nezoufejte. Již 20. května budou v systému DiPSy zveřejněny všechny střední školy, které nabízejí 2. kolo přijímacího řízení. I Scio pro vás má skvělou alternativu: střední ScioŠkoly v Praze (Žižkov a Holešovice) i v Brně budou přijímat přihlášky do 2. kola. 


Studium na střední ScioŠkole přináší mnoho výhod.

  • Střídáme širokou škálu formátů učení: Kombinujeme přednášky, workshopy, krátké i dlouhé učební bloky, projekty, exkurze i čas na samostudium, protože každá forma pomáhá naučit se něco jiného.

  • Učíme fungovat v týmu: Vedeme studenty k tomu, aby si ve školních projektech vyzkoušeli různé týmové role a objevili své silné stránky.

  • Klademe důraz na práci s vnitřní motivací: Věříme, že vnitřní motivace je nejdůležitějším životním pohonem, proto vymezujeme dostatek času na její rozvoj. Každý student má svého mentora.

  • Rozhodování studentů o chodu školy: Řadu důležitých rozhodnutí u nás přijímá shromáždění všech studentů i průvodců, jejichž cílem je dosáhnout vzájemné dohody.

  • Jestli pro své děti hledáte alternativu po 5. nebo 7. třídě zkuste kouknout na Expediční základní ScioŠkolu, kde je od září ještě pár volných míst v 6. - 8. třídě. Jedná se o unikátní formát –školu lze navštěvovat odkudkoli v České republice, jelikož tři týdny v měsíci se děti učí z domova (prostřednictvím online nástrojů a videohovorů s průvodci i spolužáky) a čtvrtý týden společně vyrazí na tzv. expedici do přírody nebo třeba na farmu, kde zažívají dobrodružství, navazují přátelství a pracují rukama.


Comments


bottom of page